Türkçe English Arabian +90 212 304 43 33 / 34 Menu

Liposuction

Liposuction

Liposuction, bel, kalça, göbek gibi vücudun belli bölgelerinde birikmiş olan yağ dokularının dışarıya alınması ve vücudu şekillendirme amacıyla yapılan estetik ameliyat türüdür. Hiçbir şekilde zayıflama ameliyatı olarak düşünülmemelidir.

Liposuction ameliyatı öncesinde yağlanmanın yoğun olduğu bölgelerin yapısı detaylı bir şekilde incelenir ve liposuction ameliyatında izlenecek yöntemler belirlenir.

Liposuction ameliyatında genel anestezi ile lokal anestezi birlikte veya sadece lokal anestezi uygulanır.

Liposuction ameliyatı öncesinde ameliyatın yapılacağı bölgeye uyuşturma amaçlı sıvı enjekte edilir. Enjekte edilen sıvı ameliyat bölgesindeki kanamayı azaltacağından birikmiş olan yağın daha kolay alınması sağlanır. Emici motor vasıtası ile ameliyat bölgesindeki birikmiş yağlar alınarak temizlenir.

Liposuction ameliyatının süresi, alınacak olan yağın miktarı ve ameliyat bölgesinin genişliği ile doğru orantılıdır. Ameliyat sonrasında meydana gelebilecek şişliklerin önlenebilmesi için hastaların belli bir süre korse giymesi gerekmektedir.

Liposuction ameliyatı ile yağ alınan bölgede en fazla bir gün süreyle sızıntı oluşabilir. Ameliyatın üzerinden bir gün geçtikten sonra sızıntılar tamamen kaybolur. Fakat ameliyat bölgesinde 48 saat süresince sıvı birikmeleri görülebilir. Üçüncü günden itibaren birikmiş olan sıvı miktarı azalmaya başlar. Ameliyat sonrasında hastalar sıvı kaybına bağlı olarak yorgunluk hissedebilir. Bu dönemde hastaların kendilerini daha iyi hissedebilmeleri için sıvı takviyesi yapmaları gerekmektedir.

Liposuction ameliyatından hemen sonra vücutta oluşacak olan şişliklerden dolayı kısa süre içerisinde kilo kaybı görülmeyeceği gibi hafif kilo alımları da görülebilmektedir. Ameliyat sonrasında ameliyat bölgesinde kısa süreli, hafif şiddetli bir ağrı hissi olabilir. Ağrı kesiciler veya buz tedavisi ile ağrılar kontrol altına alınabilmektedir.

Vücudun belli bölgelerinde birikmiş yağları almak amacıyla yapılan liposuction ameliyatlarının estetik cerrahi merkezlerinde estetik cerrahi uzmanları tarafından yapılması gerekmektedir.


İlgili Diğer Tedaviler


Size en uygun olan estetik uygulamasını birlikte PLANLAYALIM

BİZE ULAŞIN

© 2020 Op. Dr. Burak Türyılmaz. Designed by: