Türkçe English Arabian +90 212 304 43 33 / 34 Menu

Kol Germe

Kol Germe

Yaşlanmayla birlikte yağ, kas ve kemik dokuları erir ve deride sarkmalar artar. Kol derisinde meydana gelen deri esnekliği yaşlanmanın yanı sıra genetiksel faktörlerden de kaynaklanmaktadır.

Deri ve deri altı dokularının erimesi hızlandıkça yer çekimi deriyi daha hızlı bir şekilde çekmeye başlar ve koldaki sarkıklar daha belirgin bir hal alır. Kol germe ameliyatı ile deri sarkmaları ortadan kaldırılmaktadır.

Kol germe ameliyatı tek başına yapılabildiği gibi diğer vücut estetiği ameliyatları ile eşgüdüm içinde de yapılabilmektedir. Hastanın durumuna göre ortalama 1-2 saat civarında sürmekte olan kol germe ameliyatından sonra, hastalar herhangi bir aksi durum olmadığı takdirde aynı gün taburcu edilir.

Kol germe ameliyatından dört hafta öncesinde sigara içimi bırakılmalı, ameliyat sonrasında ise en az iki hafta süreyle sigara kullanılmamalıdır. Soğuk algınlığı veya enfeksiyon kaynaklı hastalıklar kol germe ameliyatının yapılmasını engellediğinden böyle bir durumla karşılaşıldığında ameliyat ertelenmektedir.

Kol germe ameliyatı sonrasında, ameliyatın yapıldığı bölgeye düzenli pansuman tedavisi uygulanır. İki haftalık tedavi süreci tamamlandıktan sonra ameliyat dikişleri alınır.


İlgili Diğer Tedaviler


Size en uygun olan estetik uygulamasını birlikte PLANLAYALIM

BİZE ULAŞIN

© 2020 Op. Dr. Burak Türyılmaz. Designed by: