Türkçe English Arabian +90 212 304 43 33 / 34 Menu

Karın Germe

Karın Germe

Kilo alımına, kilo kaybına veya yaşlanmaya bağlı nedenlerden dolayı karın bölgesinde gevşemeler ve sarkmalar oluşmaktadır. Karın bölgesinde gözlemlenen bu gevşemeler ve sarkmalar karın germe ameliyatı ile azaltılabilmektedir.

Kilo değişimlerine bağlı olarak gelişen karın gevşemeleri ve sarkmaları, özellikle kadınlarda doğum sonrası dönemde yoğunlukla gözlemlenmektedir.

Karın germe ameliyatı hastaların karın deformasyonları ile doğru orantılı olmakla birlikte ortalama 2 saat civarında sürmektedir. Ameliyatta cilt ve cilt altı dokular alınmakta, karnın duvar bölgesi güçlendirilmektedir.

Karın germe ameliyatından sonra hastaların belli bir süre korse kullanarak karın kaslarını güçlendirmeleri gerekmektedir. Hastaların durumuna göre değişkenlik göstermekle birlikte karın germe ameliyatlarından ortalama 4-5 hafta sonrasında hastalar normal yaşantılarına geri dönebilmektedir.

Sadece göbek deliğinin altında kalan bölgenin gerilmesi amacıyla yapılan karın germe ameliyatı ise mini karın germe ameliyatı olarak adlandırılmaktadır. Mini karın germe ameliyatı, karın germe ameliyatına oranla daha sınırlı bir ameliyat olduğundan bel ve kasık bölgelerine herhangi bir etkisi olmaz. Mini karın germe ameliyatı alt karın bölgesinde gevşeme ve sarkma olan hastalara uygulanmaktadır.

Karın germe ve mini karın germe ameliyatlarının estetik cerrahi uzmanları tarafından estetik cerrahi kliniklerinde veya tam teşekküllü hastanelerde yapılması gerekmekte, ayrıca karın germe ameliyatları öncesinde hastaların detaylı bir muayeneden geçirilmesi gerekmektedir.


İlgili Diğer Tedaviler


Size en uygun olan estetik uygulamasını birlikte PLANLAYALIM

BİZE ULAŞIN

© 2020 Op. Dr. Burak Türyılmaz. Designed by: