Türkçe English Arabian +90 212 304 43 33 / 34 Menu

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun estetiği, burundaki şekil bozukluklarını gidermek ve burnu yüzle uyumlu hale getirmek amacıyla yapılan estetik ameliyatıdır. Burun estetiği, tüm estetik ameliyatlar arasında en fazla uygulanan estetik ameliyat türüdür. Burun estetiği ameliyatlarının en fazla uygulanan estetik ameliyat türü olmasının temel sebebi, burnun yüzün tam ortasında bulunması ve yüz uyumundaki temel unsur olmasından ileri gelmektedir.

Burun estetiği ile burun delikleri ve burun iskeleti küçültülerek veya büyütülerek yüzle uyumlu hale getirilir. Burun estetiği burundaki şekil bozukluklarını gidermekle kalmaz, burun tıkanıklıklarından kaynaklı nefes alma sorunlarını da giderir.

Burun estetiğinin yapılabilmesi için yüzdeki dokuların oluşum sürecinin tamamlanmış olması gerekir. Dolayısıyla burun estetiği ameliyatı yapılacak olan hastanın gelişim durumuna göre 16 veya 17 yaşını doldurmuş olması ön koşuldur. Burun estetiği yapılacak olan hastanın ameliyatı engelleyecek düzeyde sağlık probleminin olmaması da ayrı bir gerekliliktir.

Burun estetiği, estetik ameliyatın yapılacağı hastanın burun yapısına göre ortalama 2,5-3 saat civarında olacak şekilde değişkenlik göstermektedir. Burun estetiğinde çok farklı ameliyat teknikleri bulunmaktadır ve burnun yapısına göre uygulanacak olan ameliyat teknikleri değişkenlik göstermektedir.

Burun estetiği sonrasında hastalar estetik cerrahi uzmanından herhangi bir aksi talep gelmemesi durumunda aynı gün içerisinde taburcu edilirler. Operasyon sonrasında burun hassaslaşacağından dış etkenlerden korunması için burnun minimum bir hafta süreyle koruyucu alçı ile korunması gerekmektedir.

Burundan koruyucu bantların çıkarılması nedeniyle oluşabilecek şişlik veya morlukların giderilmesi amacıyla burna koruyucu bant yapıştırılır. Burnun yüzle olan uyumunun çabuklaştırılması amacıyla burna belirli bir süre hafif bir masaj uygulanması da faydalı olmaktadır.

Burun estetiği ameliyatları öncesinde hastalar ön muayeneden geçirilir ve hangi burun estetiği tedavisi uygulanacağı belirlenir. Burun estetiği ameliyatı sonrasında devam edilmesi gereken tedavi süreci en ince ayrıntısına kadar hastayla paylaşılır. Tedavi süreci tamamlandıktan sonra da hasta yakın gözetim altında tutulur.


İlgili Diğer Tedaviler


Size en uygun olan estetik uygulamasını birlikte PLANLAYALIM

BİZE ULAŞIN

© 2020 Op. Dr. Burak Türyılmaz. Designed by: