Türkçe English Arabian +90 212 304 43 33 / 34 Menu

Alın Germe

Alın Germe

Alın cildi tıpkı yüz cildi gibi yaşlanmaya bağlı etkilerden dolayı gevşer ve sarkar. Yaşlanmayla birlikte alın bölgesindeki paralel çizgiler derinleşmeye başlar ve zaman içerisinde yüz yaşlı ve yorgun bir görünüme bürünür.

Yaşlanmanın yanı sıra sigara ve alkol kullanımı da alın cildinin gevşemesine, sarkmasına ve alın çizgilerinin derinleşmesine neden olur. Alın germe ameliyatı ile alın çizgileri azalır ve yüz daha gergin görünüme kavuşur.

Alındaki derinleşen çizgileri olabildiğince azaltan, daha genç ve canlı bir görünüm sağlayan alın germe ameliyatı ortalama olarak 40 yaşından sonraki kadın – erkek herkese yapılabilmektedir.

Hastaların durumuna göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama olarak 1,5- 2 saat civarında sürmekte olan alın germe ameliyatından 4 hafta öncesi ve 2 hafta sonrasında hiçbir şekilde sigara tüketilmemelidir.

Alın germe ameliyatından sonra herhangi bir aksi durum olmadıkça hastalar aynı gün içerisinde taburcu edilir. Ameliyatın yapıldığı bölgede oluşan şişlik ve morluklar ameliyat üzerinden belirli bir süreç geçtikten sonra tamamen ortadan kaybolur.

Genel anestezi yöntemi uygulanarak yapılmakta olan alın germe ameliyatının iki hafta sonrasında hastalar normal yaşantılarına geri dönebilmektedir. Fakat hastaların en az iki ay süreyle ağır sporlardan kaçınmaları gerekmektedir.


İlgili Diğer Tedaviler


Size en uygun olan estetik uygulamasını birlikte PLANLAYALIM

BİZE ULAŞIN

© 2020 Op. Dr. Burak Türyılmaz. Designed by: